Úžasňákovi 2 - recenze

17.10.2018

A je tu recenze na dabing ÚŽASŇÁKOVI 2.

Na Úžasňáky jsem do kina vyrazit musel, po tolika letech se člověk konečně dočkal pokračování. A na dabing jsem se těšil obzvláště.

Rodinka z prvního filmu - Jaromír Meduna, Tatiana Vilhelmová, Klára Jandová + Daniel Rchichev. Byl jsem rád, že všichni zůstali zachování (vyjma Marka Páleníčka, tam už to samozřejmě nešlo). Obavy jsem měl pouze z toho, zda ty jejich hlasy nebudou znít staře. Tady jsem byl mile překvapen. Pan Meduna zněl opravdu svěže, jako kdyby to dabovali pár let po jedničce. Kláře Jandové se hlas snad také vůbec nezměnil, je až neuvěřitelné, že ve svém věku má stále tak mlaďounký hlas. Tatiana Vilhelmová také stále stejně skvělá.

Iva Pazderková a Igor Bareš. Iva Pazderková nám začíná dabovat více a více, což je dobře. Do animáků se její charakteristický hlas opravdu hodí, navíc s každým dalším filmem, je lepší a lepší. Igor Bareš se nám pořádně rozdaboval až v posledních letech, je až hřích, že v letech minulých nedaboval tolik. I na malém prostoru umí podat kvalitní výkon.

Ještě bych rád vyzdvihl Ednu Módní, kterou dabuje Jiří Strach. Protože do kina se jsem úplně nejvíc těšil na Ednu. Její hlas po letech trefil na výtečnou a při každé replice jsem se bavil.

Co se týče dalších dabérů v obsazení, za mě jednoznačně spokojenost. Nebylo zde žádné zbytečné experimentování s novými dabéry, naopak byli obsazeni jak dost frekventovní dabéři, tak i ti méně frekventování - třeba Jiří Klem, Kamila Špráchalová, Eva Spoustová či Karel Gult. Nikdo z nich nevyčnívá ven, a to je jednoznačně dobře. Nemohli být zachováni všichni (ať už kvůli tomu, že nedabují, nebo už nejsou mezi námi). Jediný u koho nevím, proč zachován nebyl a docela mě to zamrzelo byl z prvního dílu skvělý Otmar Brancuzský v roli Podkopávače.

Každopádně v kině jsme se bavili, a to je u takového typu filmu zcela správně. Dabing tomu rozhodně napomohl. 

VERDIKT: 10/10.