Solo: Star Wars Story - recenze

05.06.2018

Dnes přinášíme recenzi na skvělý nový Star Wars film!

Vojtěch Dyk - Han Solo (Alden Ehrenreich) je pro mě oříšek. Svou roli dabuje skvěle, na tom neshledávám žádný zápor, ostatně mě už nadchl, když daboval Sherlocka, škoda, že není využíván více. Avšak při poslechu mi stále připadalo, že mu chybí určitá drzost, rošťáctví v hlase, jakou měl Michal Dlouhý v dabingu epizod IV-VI z roku 2011, na který se navazuje.  Za mě by dokonalou volbou byl pro režiséra asi moc dabingový hlas Oldřich Hajlich, myslím, že by byl zcela famózní, ostatně, když daboval mladého Pitta, byl skoro k nerozeznání od mladého Michala Dlouhého. 

Jan Kolařík - Beckett (Woody Harrelson) - první co mě napadlo, kde je sakra Zdeněk Mahdal? Postava určitě prošla castingem, ale abych se přiznal, tak Jan Kolařík pro měl byl nemastný, neslaný a to velice silně. Byl Zdeněk Mahdal na castingu, nebo ho ani nepozvali? Kdo ví.

Co se týče dabingu jako celku, funguje skvěle, narozdíl od Rogue One - tohle je obrovské zlepšení. Velice se mi líbila Klára Jandová, pokud se někomu líbila herečka Emilia Clarke, musel ji při poslechu české herečky, doslova žrát. Škoda, že se z ní vyklubalo, co se vyklubalo. Také bych zmínil Adélu Pristášovou, přišlo mi, že měla lehce upravený hlas, ale to není podstatné. Obsazujte ji víc! V Jumanji, Star Wars - předvedla skvělé výkony, více ji angažujte, je to přijemné osvěžení stojatých dabingových vod.

Co se týče překladu, nemám výtek. Za mě skvělá práce.

VERDIKT: 8/10.