Králíček Petr - recenze

23.03.2018

Druhá recenze, druhý film pana Žďánského. Pan režisér jednou prohlásil, že jeho dabing má fungovat jako orchestr. A tady se to narozdíl od Black Panthera podařilo plně.

Jan Dolanský jako James Corden (Králíček Petr) - už papírově se mi volba Jana Dolanského na rošťáckého králíčka, který tropí uličárny velmi líbila. A když jsem to uslyšel v kině, jen jsem musel souhlasit. Jan Dolanský vystihuje Petra jak charakterově, tak především hlasově a dobře obsazená hlavní role je základ. Díky.

Iva Pazderková, Tatiana Vilhelmová a Hana Vagnerová - tyto dámy často nedabuje, ale do celku jejich hlasy zapadly a nevyčnívali, stejně jako Ladislav Hampl, který mě opravdu překvapil. Posledními koho bych rád zmínil jsou Petr Lněnička, u kterého jsem samozřejmě předpokládal že svou roli zvládne dobře, a on ji zvládl výborně, charakterové přechody na jedné postavě si užíval a poslední koho zmíním je Zuzana Vejvodová, která také dabuje minimálně a přesto by nikdo nepoznal, že dabuje jednou, dvakrát do roka. Na vedlejší role byl dostatek hlasů a někteří dabovali pouhé štěky.

Jediným záporem pro mě byl zpěv. Nebyl špatný, ale vadil mi přechod z Jana Dolanského na Ondřeje Rumla, mají rozdílné hlasy, takže přechod byl znatelný a druhá výtka ke zpěvu - slova písniček se ztrácela a to byla škoda. Tady je na vině závěrečný mix, který se dělá v zahraničí, je to dlouhodobý problém.

Verdikt: 10/10