Jurský svět: Zánik říše - recenze

21.06.2018

Dnes přinášíme recenzi na pokráčování dinosauří série - Jurský svět!

Miriam Chytilová - Claire (Bryce Dallas Howard) byla trefou do černého už v obsazení prvního Jurského světu. Líbí se mi trošku odlišná stylizace dabingu narozdíl od prvního dílu. Což koresponduje s vývojem postavy Claire. Není už to ukňouraná šéfová, ale odvážná aktivistka. Na projevu paní Chytilové, kterou jsem měl možnost vidět při dabování této role v tomto filmu, je to velmi znát. Ač je paní Chytilová o něco starší než herečka, tak její hlas zní stále mladě.

Miriam Chytilová při dabingu v LS Productions
Miriam Chytilová při dabingu v LS Productions

Martin Sobotka - Owen (Chris Pratt) - skvělé spojení originálního herce a českého dabéra. Nedovedu si představit, že by to daboval někdo jiný. Na suchý Owenův humor je Martin ta nejlepší možnost a člověk mu sarkastické poznámky prostě musí věřit. A to byl během natáčení Martin indisponován. Přišel o hlas. Naštěstí to není poznat. 

Jakub Saic - Mills (Rafe Spall) - není sice spjatý, je i o něco starší, ale zní mladě. Pan Saic je výtečný dabér, který zde věrohodně zachycuje zpočátku mile vyhlížející postavu, ze které se vyklube šmejd šmejdů, kterému by člověk dal nejraději na budku. Myslím, že i na tom má zásluhu český dabing.

Rychle bych zmínil, že Viktorie Taberyová - Maise (Isabella Sermon) ač je o dost starší než malá herečka, tak mě nerušila. Její hlas je velmi tvárný, tudíž má i velký rozsah. Pak tu je Ladislav Županič - Malcolm (Jeff Goldblum) při jehož replice: Vítejte v Jurském světě, šel mráz po zádech. A pak je tu Jaroslav Horák - Wu (BD Wong), který zní na své roli vždy tak mladě a svěže, že by člověk nevěříl že už je to 25 let od prvního filmu. A v každém díle má nejsložitější jazykolamy a zvládá je samozřejmě na výbornou.

Bohužel mě rušil Zdeněk Mahdal, který daboval roli soudce, v jednom díle už daboval dokonce hlavní roli. Přestože tato role se obsazovala velmi narychlo, je škoda, že nesehnali herce věkově lépe sedícího. Tomáš Borůvka tu měl také malou roli, přestože měl velkou roli v díle minulém, což je trochu zbytečné.

Jinak ale samozřejmě skvělá práce.

VERDIKT: 9/10.