Jumanji: Vítejte v džungli

08.12.2018

DABING

V českém znění: Martin Zahálka (Dr. Hořan Braveston), Filip Švarc (Chláďa Myš Finbar), Adéla Pristášová (Ruby), Bohdan Tůma (profesor Oberon), Petr Neskusil (mladší Alex / McDonough), Oldřich Hajlich (Spencer), Radek Škvor (Fridge), Zuzana Ďurdinová (Bethany), Irena Máchová (Martha), Pavel Tesař (Nigel), Petr Gelnar (Van Pelt), Jiří Krejčí (starší Alex), Tomáš Borůvka (ředitel Bentley), Hana Talpová (slečna Mathersová), Antonie Talacková (koučka Webbová), Ladislav Cigánek (Alexův otec), Radka Stupková (Fridgeova máma), Miriam Chytilová (Spencerova máma), Petra Tišnovská (Bethayina učitelka), Martina Kechnerová (Lucinda), Robin Pařík (Fussfeld), Vladimír Kudla (lapač), Adam Málek (dítě na tržišti), Lucie Furmanová (Alexova dcera), Martina Bucková (sbory), Petr Hrach (sbory), Kateřina Langerová (sbory), Martin Svejštil (sbory)

Překlad: Helena Šváchová
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Roman Čadek, Filip Mošner
Výsledný mix: Deluxe Media
Dialogy a režie: Petr Sitár

České znění vyrobilo LS Productions - 2017ZHODNOCENÍ:
Viděl jsem dabing a povedlo se. 
Martin Zahálka převedl fantastický výkon. Nepřehává, a zní jako vůdce týmu, přesně tak jak má postava znít. Dle mého názoru je to jedno z nejlepších spojení našeho dabingu, přestože je Martin Zahálka starší než Dwayne Johnson, zatím rozdíl znát není.
Adéla Pristášová je velmi příjemné oživení v dabingu, nedabuje často ale není to poznat. Mnohem lepší volba než obsazovat někoho protřelého, hodí se skvěle. Filip Švarc si podobně jako Zahálka říká o nominaci za nejlepší herecký výkon, skvěle podává hlášky takovým způsobem, že se kino opravdu směje, což je pro každého režiséra dobrá vizitka, že je dobře upraveno a zahráno, svou roli si naprosto užívá. Bohdan Tůma zde ukazuje svou parketu, jako je práce s výrazem a hlasem, ať kdokoli říká, že je jeho hlas otravný a že je stále slyšet, hrát umí a to je pro dabing podstatné. Je to pan dabér.
Zápor neshledávám žádný. Trošku se opakuje Vladimír Kudla. Vše je srozumitelné, české znění se neztrácí v ruchu a hudbě originálu. Mix proveden tedy pečlivě.
A trocha statistiky. Natáčelo se celkem 44 hodin. Nejdéle své role točili Martin Zahálka - 9 hodin a Filip Švarc - 7 hodin. Natáčelo se od 13. listopadu do 17. listopadu 2017.
VERDIKT: 10/10