Jumanji: Vítejte v džungli - recenze

05.04.2018

Dnešní recenze se týká filmu Jumanji: Vítejte v džungli. Film byl v kinech už v prosinci 2017, takže recenzi přinášíme zpětně až teď.

Martin Zahálka jako Dwayne Johnson (Bravestone) převedl fantastický výkon. Nepřehává, a zní jako vůdce týmu, přesně tak jak má postava znít. Dle mého názoru je to jedno z nejlepších spojení našeho dabingu, přestože je Martin Zahálka starší než Dwayne Johnson, zatím rozdíl znát není.

Adéla Pristášová je velmi příjemné oživení v dabingu, nedabuje často ale není to poznat. Mnohem lepší volba než obsazovat někoho protřelého, hodí se skvěle. Filip Švarc si podobně jako Zahálka říká o nominaci za nejlepší herecký výkon, skvěle podává hlášky takovým způsobem, že se kino opravdu směje, což je pro každého režiséra dobrá vizitka, že je dobře upraveno a zahráno, svou roli si naprosto užívá. Bohdan Tůma zde ukazuje svou parketu, jako je práce s výrazem a hlasem, ať kdokoli říká, že je jeho hlas otravný a že je stále slyšet, hrát umí a to je pro dabing podstatné.

Zápor neshledávám žádný. Trošku se opakuje Vladimír Kudla. Vše je srozumitelné, české znění se neztrácí v ruchu a hudbě originálu. Mix proveden tedy pečlivě.

A trocha statistiky. Natáčelo se celkem 44 hodin. Nejdéle své role točili Martin Zahálka - 9 hodin a Filip Švarc - 7 hodin. Natáčelo se od 13. listopadu do 17. listopadu 2017.

VERDIKT: 10/10