Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená - recenze

13.07.2018

Dnes přinášíme recenzi na novou Transylvánii!

Petr Rychlý jako Adam Sandler (Drákula) je stejně bezchybný jako v dílech předchozích. Drákula a jeho mimika jsou na dabing velmi těžká záležitost, vyžadujete přesné načasování a precizní přístup jak hercův, tak režisérův. Když se tu smíchá dobrá úprava, jeden z nejtalentovanějších dabingových herců a pečlivá režisérka, je jasné, že role musí dopadnout skvěle.

Petr Rychlý jako Drákula v LS Productions.
Petr Rychlý jako Drákula v LS Productions.

Hodnotit matadory předchozích dílů jako jsou Lucka Vondráčková, která sem přiletěla především kvůli dabingu nového dílu, Ondra Brzobohatý či Filip Švarc, který zde skvěle rapuje, asi nemá smysl. Naopak bych zmínil nováčky v obsazení. Studiu LS je často zazlíváno, že neangažují tolik známých tváří do dabingů, spíše obsazují známé dabingové hlasy na jistotu. Ono ne vždy je dobré, mít v dabingu známou tvář. Když dabing třeba ani nezvládá. Dokáže to napáchat více škody než užitku. To ale není případ Hotelu Transylvánie.

Iva Pazderková ač dabuje minimálně, hlavní roli bezproblému utáhne. Kdo se mi líbil ohromně byl Petr Čtvrtníček, jsem velice rád, že byl angažován, a divím se, že není režiséry obsazován častěji, protože tohle bylo skvělé, umí dobře pracovat s hlasem, intonovat - do animáků se hodí, doufám, že ho uslyšíme častěji. Také se mi líbilo jak si Tomáš Borůvka poradil s rozlišením jednotlivých postav gremlinů a co mě taky potěšilo, návrat herců z prvního dílu - skvěle intonačně dabujícího Pavla Tesaře a paní Jaroslavu Brouskovou.

Líbil se mi i překlad a úprava, zvláště, když tam na vás vybafne SORRY JAKO. 

Dabingu dávám 10/10.