Fantastická zvířata a kde je najít - recenze

06.04.2018

Dnes přinášíme recenzi na dva roky starý film. Jde o můj velice oblíbený film a proto píši recenzi, také z toho důvodu, že nás letos čeká díl druhý, tak ať máme srovnání.

Petr Neskusil jako Eddie Redmayne (Mlok) je naprosto přesný. Tehdy jsem přemýšlel, kdo by ho mohl dabovat, jestli bude nějaký áčkový herec nebo spíš nějaký dabingový hlas a Petr Neskusil mě v kině velice překvapil. Dokázal se odlišit od svých jiných rolí a zní velmi dobře. Nepostrádám u něj takovou tu Mlokovu plachost a to je moc důležité.

Tereza Bebarová mi přijde na svou roli starší a dokázal bych si představit mladší herečku, je to škoda. Martin Zahálka papírově ostaršoval také, avšak při poslechu mi to na specifickou postavu nevadilo. Také tu máme Annu Suchánkovou, která už dabovala v Harry Potterovi, nutno říci že od dob Lenky Láskorádové hlasově vyrostla a člověk by ani nepoznal, že už v sérii někoho dabovala, proto také byla vybrána zahraničním supervizorem, kdy se i ve studiu LS Productions nejdříve divili, že vybrali herečku, která už dabovala v minulé sérii. A nakonec Marek Libert, který svým ztvárněním role na mě působil tajemně, což je správně, otázka zda v nadcházejícím dílu bude dabovat také Grindelwalda nebo ne.

Nakonec bych měl přeci jen malou výtku, že se na vedlejších rolích objevili i další herci ze série Harryho Pottera. Ale to se v dalším díle třeba zlepší. 

VERDIKT: 8/10