Fakjů pane učiteli 3 - recenze

12.05.2018

Přinášíme recenzi na dabing německého filmu ze série Fakjů pane učiteli.

Radek Hoppe - Zeki (Elyas M'Barek) je dle mého názoru jedno z nejlepších spojení. Radek nemá žádný uhlazený sladký hlásek, ale správný rebelský hlas, který přesně vystihuje charakter Zekiho. Skvělý výběr už v jedničce a samozřejmě podává výkon stejně kvalitní jako v dílech minulých. Kdo by nechtěl takového pana učitele, že? Prostě sympaťák a především díky českému hlasu.

Radek Hoppe při natáčení ve studiu LS Productions.
Radek Hoppe při natáčení ve studiu LS Productions.

Martina Šťastná - Biggi (Sandra Hüller) typově sedí. Martina ještě deset let zpátky dabovala spíše malé role. Jsem rád, že dostává příležitosti i u velkých rolí, protože rozhodně ještě není oposlouchaná, a proto zní svěže. Z jejího hlasového projevu je slyšet, že do dabingu dává vše a některé scény si naprosto užívá.

Co se týče ostatních...co dodat, výběr se povedl už v minulých dílech. Snad jen Viktorie Taberyová mi přijde díl od dílu lepší a lepší. Obecně je to dle mého názoru velký talent, skvěle intonuje a tudíž věty správně vyznívají. Radek Kuchař je papírově starší než představitel Dangera, na hlasu to naštěstí znát není, proto to neberu jako velký zápor. Vytknul bych snad jen přeobsazení Luboše Ondráčka Luďkem Čtvrtlíkem, což není jako výtka výkonu, nýbrž výtka nešvaru přeobsazování, i když kdo ví jaký k tomu byl důvod?

Co se týče překladu a úpravy, tak za mě spokojenost. Víte jak se to pozná? U komedie by se mělo kino smát, naše kino bylo narvané a smáli jsme se všichni, což je to podstatné, za mě skvěle odvedená práce. 

VERDIKT: 10/10.