Black Panther

08.12.2018

DABING

V českém znění: Michal Novotný (T'Challa / Black Panther), Patrik Děrgel (Erik Killmonger), Pavla Beretová (Nakia), Sandra Pogodová (Okoye), Roman Štabrňák (Everett K. Ross), Matouš Ruml (W'Kabi), Barbora Šedivá (Shuri), Jiří Krejčí (M'Baku), Petr Štěpán (N'Jobu), Zuzana Slavíková (Ramonda), Stanislav Lehký (Zuri), Zbyšek Pantůček (Ulysses Klaue), Miloš Vávra (T'Chaka), Zdeněk Hruška (mladý T'Chaka), Jindřich Žampa (mladý T'Challa), Václav Rašilov (James / mladý Zuri), Luděk Čtvrtlík (náčelník říčního kmene), Zuzana Skalická (náčelnice těžebního kmene), Radka Fidlerová (náčelnice kmene kupců), Ondřej Kavan (náčelník kmene hraničářů), Dalimil Klapka (Stan Lee), Lucie Benešová (ředitelka muzea), Filip Jančík (Bucky Barnes / Winter Soldier), Petra Biache (zprávařka BBC), Sebastian Baalbaki, Ondřej Balcar, Šimon Fikar, Michal Gulyáš, Matěj Havelka, Martin Janouš, Karolína Křišťálová, Linda Křišťálová, Martin Matejka, Jakub Nemčok, Ivo Novák, Matěj Převrátil, Mikuláš Převrátil, Martina Šťastná, Robert Urban, Nikola Votočková

Překlad: Vojtěch Kostiha
Produkce: Marek Hrazdil, Michaela Sommerová
Zvuk: Guillermo Teillier, Martin Večeřa
Výsledný mix: Shepperton International
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský

České znění vyrobilo Studio Virtual - 2018


ZHODNOCENÍ:
Michal Novotný byl skvělý, našli citlivou náhradu za Filipa Čapku, který už dabing pověšil na hřebík. Tak jak je ta role pojatá, tak v některých místech by člověk možná ani změnu nepoznal, není to klasický Michal Novotný, ale je to Black Panther - tak jak se má k rolím v kinodabingu přistupovat. Děkuji za povedený recasting.
Velmi mě překvapila Sandra Pogodová, dabovat začala až v posledních letech, díky tomu, že dabuje černošku, tak její specifický hlas neruší a na roli padne. Barbora Šedivá a Zuzana Slavíková jako nejbližší rodina Black Panthera odváději skvělou práci jako jsme u nich už ostatně zvyklí. Další pochvalu si zaslouží Zbyšek Pantůček, bylo slyšet, že roli si užíval, party, které daboval on si doslova strhával pro sebe, přesně tak, co se od této postavy čekalo. Výborně!
Bohužel tu jsou i negativní věci. Dle mého názoru Patrik Děrgel na hlavního záporáka nestačil, naprosto vyčníval nad ostatními herci, ze záporáka nešla ani kapka strachu, asi tak bych to řekl. Zněl jako kdyby před mikrofonem stál poprvé, tady se zbytečné experimentování hrubě nevyplatilo.
Co se týče Pavly Beretové, je to taková hříčka, zpočátku mě vždy praštilo do uší, když promluvila, ke konci už si ale sedla a bylo to dobré.
Zvuk se mixoval v zahraničí, takže v některých scénách byla opět hudba a zvuky hlasitější než samotný dabing, což někdy stěžuje srozumitelnost. Dobře hodnotím i že se neopakovaly hlasy, ostatně zde nebylo tolik postav, aby se musely opakovat.
VERDIKT: 7/10