Avengers: Infinity War - recenze

29.04.2018

Přinášíme recenzi na jeden z nejočekávanějších dabingů letošního jara. Povedlo se či ne?

Aleš Procházka - Iron Man (Robert Downey Jr.). Už to není takový šok, jako když přišlo přeobsazení v druhých Avengerech a člověk je už zvyklý na pana Procházku, který samozřejmě předvádí výborný výkon. Ovšem při sledování filmu jsem se neubránil tomu, jak by zněl Radovan Vaculík. Nezaujatě ale samozřejmě skvělý výkon.

Miroslav Etzler - Thanos (Josh Brolin). Na tohle jsem se těšil. Jde v podstatě o jedinou nově castovanou postavu. V traileru mě naprosto nadchnul Miloslav Mejzlík, jehož hlas mi přišel mnohem více ikoničtější, je pravda, že pan Etzler zní jako větší záporák než pan Mejzlík, přesto bych raději slyšel pana Mejzlíka, jehož hlas mi přijde impozantnější na takového záporáka záporáků v MCU. Ale výkon samozřejmě na jedničku.

Ostatní nemá cenu hodnodit, líbil se mi ještě Pavel Šrom jako Hulk, Jitka Ježková byla mnohem lepší než její předchůdkyně. Jediné, co mě vždy zamrzí je nekonzistentní obsazení, Heimdall pro mě vždy bude Martin Zahálka, stejně jako Vision/Jarvis zase Filip Švarc, stejně jako u Iron Mana jsem i u Visiona přemýšlel, jak by svou roli zvládl původní dabér. 

Jinak chválím, že se všichni dabéři vrátili i na štěky. A obrovský palec nahoru za skvělou úpravu, protože kino se opravdu hodně smálo a to jak David Novotný raketovou kadencí podává Rocketovy hlášky je velmi vtipné. A sorry jako také potěšilo.

Zápory neshledávám, snad jen, že mám opět jako u všech Disney/Marvelů problém se závěrečným mixem, kdy se některá slova v hluku ztrácejí. A změny v obsazení, třebaže už jsou to tři roky, mě stále mrzí a je to škoda.

VERDIKT: 9/10.