Filip Švarc

ROZHOVOR

Jak jste se dostal k herectví? Rodiče mě vzali na veřejný konkurs, kde jsem neuspěl, nicméně si na nás nechali kontakt a pak už mi volali sami. Takže už v dětství.

Jaké byly vaše začátky po škole? Dabovat jsem začal v pátem ročníku na škole a začátky byly krušné jako vždy. Hlavně díky tomu, že jsem si nastavil vysokou laťku. Když jsem poprvé přišel do dabingu, chtěl jsem aby na mě kolegové nepoznali, že jsem to ještě nikdy nedělal. Tvářil jsem se tedy, že o tom vím všechno, ale nevěděl jsem vůbec nic. V celém filmu jsem řekl asi tři věty, ale měl jsem pocit, jako kdybych vyfáral v dole.

Děláte dabing, moderování nebo i natáčíte, jakou z těchto prací máte nejraději? Já myslím, že hlavní pozitivum práce, kterou dělám, je, že to můžu dělat všechno. Už celých pětadvacet let. Každý den je to něco jiného a je to skvělé.

Na jaké své role jste pyšný - na divadle, v televizi a v dabingu? Každou roli jsem odvedl na plno, nebo aspoň doufám, že ano. A proto také tu práci stále dělám. Někdy se to povede, někdy ne. Ale nejoblíbenější roli asi nemám.

Jak rád trávíte volný čas? Na golfu.

Můžeme vás někde vidět, nebo jen slyšet? Co chystáte? Bude další Dabing Street? Nevím, jestli bude další Dabing Street, ale bylo by to super. Každopádně teď nic nového nechystám.

Děkujeme za rozhovor.